North Fish nie do końca kojarzy się z serem, chociaż w niektórych pozycjach z menu się on trafia. W ramach zimowej oferty sieć restauracji wprowadziła jednak kilka nowych pozycji, o których postanowiłem Wam napisać.

Jednym z powodów dlaczego zdecydowałem się o nich wspomnieć jest to, że lubię ser, a gra on dużą rolę w nowościach. W ofercie pojawił się też smażony ser z frytkami i sosem tatarskim – mamy nasz czeski specjał (przynajmniej w teorii).

Nowości

W ofercie pojawiły się:

  • Smażony ser z frytkami i sosem tatarskim (12,95 zł)
  • Zupa serowa (6,99 zł)
  • Mintaj Hot&Cheese (ryba 13,99 zł, z dodatkami 22,98 zł)
  • Serowe Kuleczki (7,99 zł)
  • Fishburger zimowy (10,99 zł)
  • Mintaj Red Onion ( ryba 13,99 zł, z dodatkami 22,98 zł)

Jak smakują?

Postanowiłem spróbować wszystkich pozycji oprócz Mintaja Red Onion – wygląda ciekawie, ale najmniej mnie zainteresował! Największą nadzieję budził lubiany przeze mnie smażony ser. Zobaczcie jak wypadła zimowa oferta!

Smażony ser z frytkami i sosem tatarskim 

Smażony ser jadam w ilościach sporych więc i tego musiałem spróbować! Fajnie, że pojawił się w North Fish w zestawie, który w Czechach jest obowiązkowy. Frytki w tej sieci lubię i uważam, że są najlepsze z sieciówek, a i sos sos był całkiem dobry. Kawałek sera nie jest wielki, ale spokojnie wystarczy, a cena za całość również jest atrakcyjna.

W całych Czechach smażony ser zwany także smażakiem dostępny jest w wielu lokalach. Duża ilość miejsc traktuje go jednak jako fastfood. Często spotykałem się ze zdziwioną miną, że akurat chcę ser skoro jest tyle innych smacznych rzeczy 😉

Jeżeli pojecie już smażonego sera w North Fish to możecie spróbować zrobić go także w domu – Przepis!

Zupa serowa

Ta pozycja kiedyś już się w ofercie North Fish pojawiła. Tu nic się nie zmieniło jest smaczna i serowa. Dostaniecie ją z grzankami, a pojemność miseczki to 280 ml.

Mintaj Hot&Cheese 

Mintaj jaki jest każdy wie! Wersja na ostro z serem jest w porządku. Ryba jest panierowana, a na wierzchu zapieczony jest jak się łatwo domyślić ser i posypka chilli. Ostrości nie poczułem wielkiej (może to kwestia zjedzenia wcześniej kulek jalapeno). Na wierzchu ryby znajduje się też papryczka chili. Ja swoją zagryzłem i tutaj co do ostrości w pełni się zgadzam ze słowem hot.

Serowe Kuleczki 

Jak mogliście zauważyć ser lubię i mogę jeść go w każdej ilości! Serowe kulki są panierowane, a w środku znajdziecie kawałki jalapeno. Są delikatnie ostre i smaczne – taka przekąska na cheat day podczas diety oraz dla tych co po prostu ser lubią!

Fishburger zimowy

Dawno, dawno temu była w North Fish kanapka Knarr i była to moja ulubiona pozycja z przekąskowego menu. Była prosta i w swej prostocie rewelacyjna. Fishburger zimowy wydaje się być nieco podrasowaną wersją Knarra więc nadzieja na powrót do znanego smaku też się pojawiła! Nie było rozczarowania. Ta wersja kanapki byłą bardzo udana, jedynie odsączył bym chwilę dłużej placek po smażeniu, ale całość kompozycji smaczna.

Warto?

Nowo wprowadzone pozycje mi i mojej córce posmakowały. Niektóre z nich znajdują się na kuponach rabatowych, więc ich cenę można obniżyć. J(a używam aplikacji gdzie mam kupony i zbieram punkty na darmowe dania ;))

Smacznego!

North Fish - oferta zimowaNorth Fish - oferta zimowa

North Fish - oferta zimowa North Fish - oferta zimowa North Fish - oferta zimowa North Fish - oferta zimowa