Promenada Solna powoli staje się bardzo modną i smaczną lokalizacją. Chwila musiała minąć, ale kolejne lokale z powodzeniem prowadzą swoją działalność. Coś dla siebie znajdą tam entuzjaści różnych kuchni. Od teraz ze swoją ofertą pojawiła się także restauracja RoloLolo.

Lokal mieści się pomiędzy Neko i Chinkalnią. W środku znajduje się około 20 miejsc, ale sporo gości może także usadowić się w ogródku. Wystrój lokalu jest nowoczesny i prosty. Dominuje ciemna kolorystyka (czerń), beton i drewno.

Właściciele RoloLolo chwalą się propagowaniem idei Slowfoodu. W przeciwieństwie do tego, co możecie znaleźć w niektórych mediach idea ta nie ma nic wspólnego z tym, że jedzenie się długo przygotowuje i długo na nie czeka. Jest to nurt, który ma być opozycją dla fastfoodu – dla jedzenia śmieciowego, w którym nie szanuje się jakości składników, ich sezonowości i lokalności.
RoloLolo

W planie mieliśmy odwiedziny pierwszego dnia, ale awaria w lokalu pokrzyżowała nasze plany. Co się odwlecze to nie uciecze i poszliśmy dnia kolejnego.

Zdecydowaliśmy się na:

  • Stek z Antrykotu – antrykot, sos z zielonego pieprzu, świeże pomidorki koktajlowe, groszek cukrowy, papryka czerwona, oliwki czarne, kolendra, rukola, soso vinegret, frytki – 35 zł
  • Burger Kreweta – krewetki, sos orzechowy, ananas, chipsy z pietruszki, jalapeno, kolendra, rukola, pomidor, czosnek, masło orzechowe – 28 zł
  • Nuggetsy z kurczaka – filet z kurczaka, ogórek kiszony, cebula, majo kielecki, frytki – 17 zł

Na dania nie czekaliśmy długo. Stek z antrykotu, który dostaliśmy miał być medium i taki był. Do niego podana była sałatka, frytki i sos. Frytki były grube, ale nieco za tłuste i to chyba jedyna kwestia do poprawy w tym daniu. Jeżeli chodzi o burgera, to krewetki były zauważalne i wyczuwalne (co często nie jest zasadą). Połączenie smakowe z resztą składników udane. Dobry balans smaków. Na koniec nuggetsy. Były miękkie i soczyste, ale jeżeli mają być one traktowane jako danie dziecięce (chociaż w karcie o tym nie ma informacji) to brakuje mi do niego jakichś warzyw.

Ogólnie karta menu wygląda na nieskomplikowaną i smaczną. Królują pozycje mięsne. Z informacji, które znalazłem lokal kładzie duży nacisk na jakość składników i większość półproduktów przygotowywane jest na miejscu za co ogromny plus.

Warto?

RoloLolo to lokal, do którego warto zajrzeć. Połączenia smaków pomimo, że nie są ekstremalnie wymyślne to są dobre. Ceny w lokalu dostosowane są też trochę do otoczenia i jakości składników więc można je uznać za nieco ponad przeciętne.

Jeszcze taki detal

RoloLolo
Na stołach dostępne są „plansze” do gry w państwa i miasta! My rozegraliśmy szybką partię podczas oczekiwania na dania! Brakuje tylko mini ołówków bo nie ma czym grać, ale pomysł przedni! 🙂

RoloLolo RoloLolo RoloLolo RoloLolo RoloLolo RoloLolo

RoloLolo