Jednym z najbardziej rozpoznawalnych lokali serwujących sushi w Kielcach niewątpliwie jest Sushiya. Uchodzi za jeden z najlepszych lokali w Polsce w swojej dziedzinie. Nadarzyła się okazja do odwiedzin więc warto było zweryfikować czy lokal nadal trzyma formę.

Sushiya znajduje się przy ul. Leonarda w Kielcach. W lokalu znajdzie się miejsce dla około 20 osób. Restauracja ta specjalizuje się w klasycznym sushi – nigiri, ale jest także liderem w mieście jeżeli chodzi np. o ramen. Ciężko by było mi zliczyć wszystkie wizyty moje w tym miejscu. Dzisiaj mam dla Was relację z ostatnich odwiedzin.

Tym razem na stole pojawiły się:

  • Bechu Kim-chi – 11 zł
  • Bibimbap Spicy Pork – 34 zł
  • Spicy miso Vegan – 28 zł
  • Zestaw Rolling Rolls (34 kawałki) – 129 zł
  • Herbata jaśminowa – 9 zł

Podczas naszej wizyty mieliśmy ochotę na kilka rzeczy. Tym razem nie skusiliśmy się na nigiri. Na naszym stole pojawiły się natomiast inne smakołyki. Pomimo tego, że był to środek tygodnia to były momenty, że prawie wszystkie stoliki były zajęte.

Na początek w Sushiya na stole ląduje zawsze „czekadełko” – sałatka z alg, ogórków i sezamu – bardzo ją lubię. Jeżeli wybieracie się do lokalu z dziećmi to na pewno wrażenie zrobi też serwetka, która powiększa się pod wpływem wody.

Wróćmy jednak do dań. Kimchi bardzo dobre pełne smaku, o ostrości dla mnie idealnej. Kolejną propozycją była zupa. Pierwszy raz zdecydowałem się na wegański ramen i muszę przyznać, że był bardzo smaczny. Nie był bym smutny, gdyby oprócz dodatków był tam jeszcze kawałek boczku 😉 To jednak co dostałem było pełne smaku i treściwe (nawet z tofu;)). Kolejnym daniem, który zamówiłem był Bibimbap – to koreańskie danie zyskuje coraz więcej fanów. Jest sycące i smaczne. Do dyspozyji mamy pikantny sos, który dozujemy wedle swojego uznania. Finałem naszej uczty był zestaw sushi Rolling Rolls. Zawierał on 34 kawałki i zalecany jest dla 2-3 osób. My we dwójkę daliśmy radę, ale nie jesteśmy standardowym klientem i jemy dużo (nawet po ramenie i bibimbapie). W skład zestawu sushi wchodziło supreme uramaki ramsay dragon ( 8 szt.), supreme uramaki rainbow (8 szt.), ebi futomaki (6 szt.), suzuki futomaki (6 szt.) oraz sake futomaki (6 szt.). Rolki różniły się smakami, ale łączyły je bardzo dobre i świeże składniki oraz doskonale dobrane tekstury. Z tego zestawu moim faworytem były rolki rainbow.

Wniosek jest jeden – Sushiya trzyma poziom! Jedzenie jest smaczne, obsługa dobrze przygotowana, a wnętrze ładne. Nie próbowałem jeszcze oferty lunchowej, ale klasyczna karta jest na tyle bogata, że jeszcze zostało mi kilka pozycji do spróbowania. Jeżeli szukacie wyjątkowego przeżycia kulinarnego na wyjątkową okazję to powinniście rozważyć to miejsce!

Sushiya
Sushiya
Sushiya
Sushiya
Sushiya
Sushiya