Jest takie miejsce w Kielcach, gdzie lokale zmieniają się dosyć często. Plac Moniuszki (tuż przy KCK) obfitował w przeszłości w różnorodne lokale, z których utrzymała się praktycznie tylko Restauracja Pod Różą. W ostatnim czasie pojawiło się tam nowe miejsce – Western Chicken.

Zaplanowałem wizytę. Wnętrze wygląda w porządku. W planie miałem spróbować kilku dań i je opisać. W drzwiach jednak zobaczyłem pewien plakat.

wyzwanie western chicken

Piekielna tortilla, wyzwanie, dasz radę? Oczywiście, że dam, a przynajmniej spróbuję. Zdecydowałem się podjąć rękawicę. Lokal w Kielcach działa drugi tydzień i jeszcze nikt nie podołał. Zasady były proste. Zamawiamy piekielną tortillę (9,9 zł) i zjadamy ją w ciągu 15 minut bez przepijania jogurtem lub mlekiem. Podpisujemy oświadczenie o świadomości i dobrowolności przystąpienia do konkursu i zaczynam. Haczykiem jest sos dodawany do tortilli. Jeżeli dobrze pamiętam był to Mad Dog o współczynniku ostrości 2 miliony (najostrzejsza papryka świata ma niecałe 1,5 miliona).

Pierwszy gryz poszedł łatwo po drugim i trzecim zaczęły się problemy. Pieczenie, palenie, łzy, katar, gorąco i inne standardowe objawy. Popijanie nie pomaga, ale jeżeli woda jest zimna łagodzi objawy chociaż na chwilę. Po połowie zacząłem już zajadać szybciej. Cel uświęca środki. Zużyłem chyba wszystkie chusteczki, które miałem na stoliku. Zmieściłem się w limicie czasu. Po „fakcie” musiałem chwilę ochłonąć i przemycie twarzy zimną wodą dało chwilową ulgę. Koszulka zdobyta. Jest moc. Jeżeli uważacie, że lubicie ostre jedzenie i zjedlibyście praktycznie wszystko to polecam. Niewielka cena a możliwość sprawdzenia stuprocentowa.

Jeżeli chodzi o sam lokal to oferuje on poza tym kurczaki w różnych formach (burgery, tortille, kubełki). Kawałki kurczaka pieczone na bieżąco – miękkie i soczyste. Przykładowy zestaw 3 skrzydełek z frytkami i surówką kosztuje 7,5 zł.

Duży plus za wprowadzenie tego typu akcji promocyjnej. Pomimo niepewnej lokalizacji życzę powodzenia.

wyzwanie western chicken

Piekielna tortilla wygląda niewinnie

wyzwanie western chicken

Koszulka zdobyta

wyzwanie western chicken

Chicken burger

wyzwanie western chicken

Wnętrze lokalu

wyzwanie western chicken

Oferta

wyzwanie western chicken