Sezonowość w fotografii jest mocno zauważalna. Mamy modne zdjęcia w rzepaku, na polach lawendy, w kukurydzy, czy w kwitnących sadach. Jesienią, oprócz kolorowych liści, na pierwszy plan wysuwają się dynie! W Kielcach i okolicy nie było dotąd łatwo znaleźć miejsce na wyjątkową sesję z tym pięknym warzywem w tle, ale to niedawno się zmieniło! Powstała Dyniowa Planeta, gdzie oprócz uprawy i sklepiku z ponad 50 gatunkami dyń, możemy skorzystać ze specjalnie przygotowanego ogrodu, w którym z łatwością zaaranżujecie ciekawe zdjęcia! Przybliżymy Wam dzisiaj to wyjątkowe miejsce!

Lokalizacja Dyniowej Planety

Mamy dla Was dobrą wiadomość – Dyniowa Planeta zlokalizowana jest tylko 3 kilometry od dworca PKP w Kielcach, więc nadal jesteśmy w granicach miasta. Farma znajduje się przy ulicy Piekoszowskiej. Przy drodze stoją dorodne dynie i szyld, więc na pewno nie przegapicie tego miejsca. Wjeżdżając na jej teren, miniecie sklep i wystawione na zewnątrz piękne okazy do kupienia. Parking znajduje się nieco dalej – poprowadzą Was drogowskazy. Już za parkingiem rozpoczyna się wielkie pole, na którym podczas naszej wizyty jeszcze dojrzewały piękne dynie. Idąc wzdłuż pola, na wzniesienie, dojdziecie to tego właściwego magicznego miejsca, gdzie powstają piękne fotografie „z dynią w tle” 🙂 Można tu także podziwiać piękną panoramę miasta.

Dyniowa Planeta

Dyniowa Planeta to świetny pomysł! Zaczęło się niepozornie, od ogniska i pięknego widoku, aż w końcu właściciele wpadli na pomysł, żeby podzielić się tym z mieszańcami miasta. W zeszłym roku sytuacja była wyjątkowa, ludzie przyjeżdżali, ciesząc się, że mogą w pięknych okolicznościach przyrody, pospacerować bez maseczek i spędzić miło czas. W tym roku to wyjątkowe miejsce, dyniowe królestwo, jak sami twórcy je nazywają, zostało udostępnione już po raz drugi. Właściciele własnymi siłami przygotowali na kilku poziomach piękne aranżacje, pomysłowe rekwizyty i oczywiście niesamowite dynie. Znajdziecie tam m. in. bele siana, taczki, powóz, skrzynie i pięknego Żuka. Oczywiście wszystko to w towarzystwie setek różnego rodzaju dyń! Za jedyne 10 zł za osobę możecie w nieograniczonym czasie chłonąć widoki, podziwiać dynie i przede wszystkim zrobić sobie, rodzinie, czy przyjaciołom, niezapomniane zdjęcie 😀

Dyniowa Planeta jest otwarta w piątek, sobotę i niedzielę od 10.00 do 17.00, jeżeli tylko pogoda na to pozwala 🙂

Uprawa dyń

Miejsce to jest wyjątkowe pod wieloma względami, także dlatego, że znajduje się tu jedno z ostatnich pól uprawnych w Kielcach. Wydaje się, że przeznaczenie go na uprawę dyni właśnie było strzałem w dziesiątkę. Uprawa jest ekologiczna i w tym roku znajdziecie tu ponad 50 odmian tych pięknych warzyw, ale mamy przeczucie, że z kolejnymi latami odmian będzie przybywać. Idąc wzdłuż pola na pewno zachwycą Was przepiękne, niektóre bardzo okazałe, różnorodne dynie. Nas zachwyciły! Pamiętajcie tylko, że na pole wchodzić nie można, podziwiajcie więc jego owoce z daleka.

Sklepik dyniowy

Wspomniany już sklep znajduje się zaraz przy wjeździe. I tu znów czeka Was zachwyt i niedowierzanie, że to cudowne warzywo może być tak różnorodne. Od pięknych malutkich dyń ozdobnych, przez te idealne na obiad dla rodziny lub dyniowy sernik (to my!), aż po giganty, których wielu z Was zaraz będzie poszukiwać, żeby świętować Halloween. Ceny są naprawdę przystępne. Dynie ozdobne kupicie już od 3 zł za sztukę, a dynie jadalne to koszt 3 zł za kilogram. Te najbardziej popularne, gigantyczne, są już zważone i wycenione – za największą zapłacicie ok. 50 zł. Znajdziecie tu wiele ciekawych odmian, a nas najbardziej zaciekawiła odmiana bananowa… Jumbo Pink Banana. Jest ona bardzo słodka i można ją jeść na surowo 🙂 Jeżeli jesteście miłośnikami dyni, musicie odwiedzić ten sklep!

Sklepik w sezonie czynny jest codziennie. Pamiętajcie, że płatność tylko gotówką!

Warto odwiedzić Dyniową Planetę?

Mam trochę wrażenie, że to pytanie nie na miejscu 😉 Jest to piękne miejsce, które wzbogaca mapę Kielc o wyjątkową atrakcję. Ciekawe, nietuzinkowe i z pomysłem. Idealne do relaksu i pokazujące w całości wspaniałości, jakie niesie ze sobą cudowne warzywo – dynia! My trafiliśmy tu na zaproszenie Wiktorii i Mariusza, którzy dbają o wyjątkowość tego miejsca i dobre samopoczucie odwiedzających 😀 Polecamy Wam z całego serca, bo WARTO! Zdecydowanie! 😀