Na pytanie z czym kojarzy się Wam kuchnia amerykańska myślę, że na pierwszym miejscu pojawi się burger. Tych w Kielcach mamy sporo, ale kuchnia amerykańska to coś więcej np. corndogi.

Kielecki lokal Burger&Co, który opisywałem już kilkakrotnie, a ostatnio tutaj wprowadził dzisiaj nowość. Mi było dane spróbować jej już wczoraj. Zamówiłem ten specjalny produkt na wynos i w domu oddałem się konsumpcji.

Nowością, o której mowa są Corn-dogi. Pochodzą one według różnych źródeł z Texasu lub Minnesoty, a są parówkami w cieście kukurydzianym smażonymi na głębokim tłuszczu. Podawane są najczęściej na patykach. Tak jest również i w tym wypadku. Możemy kupić je w zestawie. W jego skład wchodzą 4 corn-dogi (w sumie wielkościowo to jak dwie parówki) oraz domowe frytki. Całość kosztuje 9 zł.

Jeżeli macie czas i możliwość to zjedzcie na miejscu. Pomimo ogromnej dbałości o zapakowanie produktów na wynos to frytki jednak (zwłaszcza te domowe) bardzo szybko tracą swoją chrupkość. Zajadajcie z keczupem, majonezem lub innym, dowolnym sosem. Ogromny plus dla Burger & Co za wprowadzenie corn-dogów. Zbierałem się długo za przyrządzenie ich samemu, ale mnie wyprzedzili 🙂

Lada dzień zamieszczę pewnie też przepis na domowe corn-dogi 🙂 Swoją drogą ich nazwa nie pochodzi od ciasta kukurydzianego, ale od sposobu nabijania na patyki, tak jak to czyni się z kolbami kukurydzy.

corndogi
corndogi