Kielce pizzeriami stoją! Mogę zaryzykować, że jest to najczęściej otwierany typ lokalu. Często też są zamykane. Tym razem na kieleckim rynku pojawiła się metrowa pizza, którą serwuje The Ser!

Pizzerie dzielą się u mnie na kilka grup (eliminuję pizze z mrożonki). Na jednej stronie listy znajdziecie tzw. gnioty ze składnikami z najniższej półki, a z drugiej włoskie pizze na dobrych składnikach. Oba te rodzaje mają swoich fanów.

Pizza z The Ser ma zdecydowanie bliżej do tej drugiej grupy, a o jej produktach możecie przeczytać w tekście.

Metrowa pizza

Dawno, dawno temu była w Kielcach pizzeria, które próbowała swoich sił w metrowej pizzy. Na szczęście Internet o niej zapomniał bo sam lokal jak i produkowana pizza była bardzo niskich lotów. Czas istnienia na rynku gastronomicznych tego tworu policzyć możemy w tygodniach. Problemem tamtego miejsca był fakt, że w dostawie dostawało się dwie półmetrowe pizze, a nie o to chodziło.

W ofercie The Ser wszystkie pizze możecie zamówić w rozmiarze metrowym (1 x 0,5 metra). Ich cena to największy rozmiar pizzy pomnożony przez trzy.

My zdecydowaliśmy się na dwie połówki:

  • Kielecka (sos pomidorowy, mieszanka serów włoskich, salami napoli, czerwona cebula, majonez kielecki, jalapeno i szczypiorek)
  • Di Parma (sos pomidorowy, mieszanka serów włoskich, szynka crudo, pomidory koktajlowe, rukola, parmezan(

Jak wrażenia?

Jako, że pizzę z The Ser już znalem to oczekiwania miałem spore. Metrowa pizza przyjechała do mnie w wielkiej torbie i pudełku. Ciasto w niej było cienkie, a ilość składników w porządku.

Jest to kawał pizzy i jeżeli jest Was mniej niż 4-5 osób to możecie mieć problem z jej zjedzeniem. Smaczne oliwy i dobre sosy sprawiły, ze jedzenie było bardzo przyjemne.

Rozmiar pizzy sprawia, że niektóre kawałki mogą wystygnąć do czasu, aż po nie sięgniecie. Sprawdziliśmy podgrzewanie na patelni i działa idealnie – pizza nie robi się twarda, ani sucha.

Pomysł!

Metrowa pizza to ciekawy pomysł marketingowy. Nadal twierdzę, że przy okrągłej jest bardziej sprawiedliwy podział, kto ma brzeg, a kto nie, ale wydaje mi się, że jest to produkt z potencjałem.

Impreza ze znajomymi, przerwa na jakimś wydarzeniu czy wyzwania smaku i jedzenie na czas to tylko niektóre z zastosowań.

Czy 100 zł za pizzę to dużo? Na pierwszy rzut oka tak, ale na spotkanie w większym gronie, jeżeli normalnie zamówilibyśmy 3 pizze to cena nie jest wygórowana. Podsumowując smaczna pizza i niecodzienny rozmiar to coś interesującego!