Ulica Sienkiewicza miała swoje wzloty i upadki, ale jakoś gastronomia rozwijała się w innych miejscach. Na całej ulicy brakowało kawiarni i miejsc, gdzie po prostu można było posiedzieć. Pojawił się jednak nowy lokal, który powinien ten problem rozwiązać – Plac Cafe.

Znajduje się on w miejscu Baravino, przy Placu Artystów. Poprzedni lokal też lubiłem, ale czegoś mu brakowało. Tym razem wiedziałem sporo wcześniej o zmianach, a każda z nich cieszyła mnie bardzo. W część z nich miałem swój wkład co cieszy jeszcze bardziej.

Plac Cafe od swojego poprzednika różni się detalami w wystroju wnętrza, ale największa zmiana zaszła w ofercie kulinarnej. Pojawiły się śniadania, caserole, makarony i przekąski. Wreszcie mamy w tym miejscu w czym wybierać, a danie są konkretne.

Jest szakszuka, której w Kielcach do tej pory żaden lokal nie wprowadził, a trendy z innych miast i głosy klientów mówią, że warto. Ta z placu jest bardzo smaczna i podana na gorącej patelni. Jest hummus, który mogę jeść w ilościach sporych. Są caserole (PLAC-ki), które znamy z nieistniejącego już lokalu Makaroniarnia, której szef kuchni wspierał budowanie nowego menu w Placu. Jest to jeden z najbardziej doświadczonych szefów kuchni jakich znam, a jego pomysły są proste i smaczne. W Placu zjemy też rewelacyjne makarony robione na poczekaniu oraz sałatki.

Znajdziecie tam kawę i herbatę w wielu smakach i odsłonach, ale ciekawą wizualnie i smakowo rzeczą są też kolorowe Latte. Znajdziecie taką z buraka, matchy oraz kurkumy. Kolory zaskakujące, a i smaki ciekawe. Jest też malabi, deser, który znam z restauracji Shipudei Berek w Warszawie i jest moim deserowym faworytem.

Plac w założeniu ma być miejscem spotkań więc będą się tam odbywać różne wydarzenia. Jednymi z nich będą tez spotkania podróżnicze więc kto wie czy pewnego dnia czegoś Wam nie opowiem o swoich podróżach.

Brakowało mi miejsca w Kielcach gdzie mógłbym usiąść z komputerem i popracować, spotkać się z klientem, żeby nie było wstydu czy po prostu przyjść coś przegryźć. Z racji tego, że Plac Cafemi się podoba i mam blisko to będę tam bywał często.

Plac Cafe Kielce Plac Cafe Kielce Plac Cafe Kielce Plac Cafe Kielce