Lato w pełni, a my już planujemy jak je podsumować. Dobrym sposobem na to będzie spacer. Tym razem Pospacerujemy bliżej natury.

Kim była Natalia Machałowa? Dlaczego na Bruszni stoi Krzyż? W jakim stylu zbudowany jest kościół na Białogonie? Czym jest galena?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas kolejnego, kieleckiego spaceru. Już 3 września, spotkamy się na wspólnym poznawaniu miasta. Tym razem, na zakończenie lata przejdziemy z Białogonu na Karczówkę.

Spacer rozpoczynamy o 10.15 przed bramą Fabryki Pomp. Konkretnie tu:

Pogoda powinna być dla nas łaskawa, ale warto śledzić prognozy. Po drodze czekać na nas będzie sporo ciekawych miejsc i interesujących faktów o mijanych miejscach.

Spacer jest bezpłatny i potrwa do dwóch godzin.

wydarzenie na FB

Cudze chwalicie a Kielc nie znacie. To hasło wyjaśnia w prosty sposób ideę spacerów. Wielu Kielczan nie ma czasu ani możliwości poznania naszego miasta. Wielu przyjezdnych, których Kielce urzekły również będzie miało możliwość je poznać. Spacery  są możliwością do poznania najciekawszych miejsc w Kielcach i integrację uczestników między sobą. Oprócz ciekawych informacji związanych z historią obiektów podczas spaceru przewidujemy także prezentacje archiwalnych zdjęć i zagadki. Spacery odbywają się cyklicznie i każdy może zauroczyć się Kielcami. Udział w spacerach jest darmowy a każdy uczestnik mile widziany. Dla spacerowiczów angielskojęzycznych również poświęcimy czas i „zarazimy” Kielcami. Pomysłodawcą i organizatorem spacerów jestem ja czyli Jakub Juszyński prowadzący tego bloga.