Podobnie jak w zeszłym roku postanowiłem zabrać Was na spacer po kieleckich cmentarzach. 1 listopada jest dniem szczególnym i poświęcamy go innym aktywnościom niż spacerowanie, dlatego nasz spacer odbędzie się tydzień później.

Kim był Wojciech Szczepaniak i gdzie znajduje się jego grób? Kiedy powstał Cmentarz Stary w Kielcach? Jakie inne nekropolie istniały w Kielcach na przestrzeni wieków? Gdzie znajdował się cmentarz muzułmański? Jak wygląda grób radzieckiego dowódcy garnizonu kieleckiego?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas kolejnego, kieleckiego spaceru. Już 8 listopada, spotkamy się na wspólnym poznawaniu miasta. Spróbujemy poznać nieodłączną część historii naszego miasta – Cmentarz Stary i Partyzancki.

O poprzedniej edycji spaceru, która miała miejsce na cmentarzu możecie poczytać tutaj.

Spotykamy się tradycyjnie o godzinie 10, 8 listopada na parkingu obok pomnika Homo Homini. Spacer potrwa około 2 godzin, a udział w nim jest bezpłatny.

Wydarzenie na facebooku

Cudze chwalicie a Kielc nie znacie. To hasło wyjaśnia w prosty sposób ideę spacerów. Wielu Kielczan nie ma czasu ani możliwości poznania naszego miasta. Wielu przyjezdnych, których Kielce urzekły również będzie miało możliwość je poznać. Spacery  są możliwością do poznania najciekawszych miejsc w Kielcach i integrację uczestników między sobą. Oprócz ciekawych informacji związanych z historią obiektów podczas spaceru przewidujemy także prezentacje archiwalnych zdjęć i zagadki. Spacery odbywają się cyklicznie i każdy może zauroczyć się Kielcami. Udział w spacerach jest darmowy a każdy uczestnik mile widziany. Dla spacerowiczów angielskojęzycznych również poświęcimy czas i „zarazimy” Kielcami. Pomysłodawcą i organizatorem spacerów jestem ja czyli Jakub Juszyński prowadzący tego bloga.

X spacer