Pierwszy nasz spacer miał miejsce na Wzgórzu Zamkowym. Postanowiłem wrócić do tego miejsca, ale tematykę spaceru znacznie poszerzyć. Czeka na Was sporo atrakcji i ciekawostek. Startujemy jak zawsze w niedzielę o 10.

Ile ma łokieć koronny? Jak wyglądała Brama Krakowska? Czy Adolf Hitler wizytował Kielce podczas II Wojny Światowej? Gdzie znajdowała się pierwotnie tablica Tadeusza Kościuszki? Kim był Tomasz Zieliński?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas już XV spaceru „Tym razem Kielce”. Spotykamy się już 13 września o godzinie 10. Będziemy na Was czekać przy pomniku księdza Jerzego Popiełuszki na Placu Najświętszej Maryi Panny w Kielcach. Spacer potrwa około 2 godzin, a podczas jego trwania czeka na Was wiele ciekawostek 🙂

 Wydarzenie na facebooku

Cudze chwalicie a Kielc nie znacie. To hasło wyjaśnia w prosty sposób ideę spacerów. Wielu Kielczan nie ma czasu ani możliwości poznania naszego miasta. Wielu przyjezdnych, których Kielce urzekły również będzie miało możliwość je poznać. Spacer będzie możliwością do poznania najciekawszych miejsc w Kielcach i integrację uczestników między sobą. Oprócz ciekawych informacji związanych z historią obiektów podczas spaceru przewidujemy także prezentacje archiwalnych zdjęć i zagadki. Chcemy, aby spacery odbywały się cyklicznie i każdy mógł zauroczyć się Kielcami. Udział w spacerach jest darmowy a każdy uczestnik mile widziany. Dla spacerowiczów angielskojęzycznych również poświęcimy czas i „zarazimy” Kielcami.

mapka

O poprzednich spacerach możecie poczytać tutaj.