Temat spacerów związanych z naturą bardzo szybko w przerodził się od pomysłu do realizacji. Pierwsze wydarzenie tego typu odbyło się dzisiaj i pomimo nie zachęcającej pogody o poranku zgromadziło sporo uczestników. Jak to zawsze ze spacerami bywa, pogoda była zamówiona tylko chwilę potrwało zanim się pojawiło słońce.

Ideą spacerów „Tym razem natura” miała być właśnie natura. Jeżeli na ich trasie znajdą się zabytki i ciekawe miejsca to oczywiście o nich wspomnimy, ale obcowanie z przyrodą ma być ich celem głównym. Na pierwszy ogień poszedł rezerwat Perzowa Góra. Znany głównie z wychodni piaskowców triasowych i zlokalizowanej na szczycie kapliczki.

My postaraliśmy się także odszukać ciekawe okazy flory, które na tej górze występują. Sama droga na szczyt zajmuje kilkanaście minut. Wśród okazów, które udało nam się znaleźć były m.in. zawilce, przylaszczki, przebiśniegi, czosnek niedźwiedzi, paprocie, łuskiewniki, turzyce i wiele innych 🙂 Nie udało nam się znaleźć lilli złotogłów ani konwalii majowej, ale to po prostu chyba na nie za wcześnie.

Sama Perzowa Góra jest miejscem wyjątkowym i tajemniczym. Poprzewracane drzewa i wyłaniające się z ziemi bloki skalne robią wrażenie. Wrażenie robi też sama kapliczka św. Rozalii umieszczona w jednej z jaskiń. Bloki piaskowca na szczycie są w jakiś sposób monumentalne Obrośnięte równo mchem wyglądają magicznie.

Kolejny spacer „Tym razem natura” już wkrótce bo przecież jeszcze sporo okazów do odnalezienia i sfotografowania.

tym razem natura I tym razem natura I tym razem natura I tym razem natura I tym razem natura I tym razem natura I tym razem natura I tym razem natura I tym razem natura I tym razem natura I tym razem natura I tym razem natura I