Spacery za miasto cieszą się dużym zainteresowaniem. Postanowiłem powtórzyć spacer, który cieszył się największym zainteresowaniem. Widzimy się w lutym w sercu Gór Świętokrzyskich.

Wiele razy słyszałem, że znajomi bliżsi i dalsi nigdy nie byli na Świętym Krzyżu w zimie. Ja bywałem tam o wszystkich porach roku i dnia, a tym razem chcę, żebyście i Wy tam zawitali.

Gdzie znajdował się pogański wał kultowy? Czy w więzieniu na Świętym Krzyżu dochodziło do kanibalizmu? Czyje zmumifikowane ciało znajduje się w klasztornej krypcie? Czy na Świętym Krzyżu znajduje się cmentarz?

Tradycyjnie na te i inne pytania odpowiemy podczas naszego spaceru na Święty Krzyż.

Wydarzenie na faceboku

Spotykamy się w niedzielę 7 lutego na szczycie góry Święty Krzyż (Łysiec) o 10:30. Miejsce zaznaczone jest na mapie poniżej.

swiety krzyz

Uwaga! W listopadzie zawieszona została linia autobusowa MPK z Kielc do Huty Szklanej.

Możecie się tam dostać na kilka sposobów:

-piechotą zostawiając samochód na parkingu w Hucie Szklanej (asfalt)

-piechotą – busem/autobusem do Nowej Słupi lub zostawiając samochód na parkingu koło Emeryka w Nowej Słupii lub  (szlak pieszy)

-piechotą – busem/autobusem do Trzcianki i stamtąd na górę (szlak pieszy)

-wjechać samochodem na górę w celu późniejszego pomodlenia się

W związku z tym, że komunikacja publiczna w tym kierunku jest bardzo uboga proszę wszystkich, którzy jadą samochodami o przygarnięcie tych niezmotoryzowanych.

O co chodzi ze spacerami? 

eCudze chwalicie a Kielc nie znacie. To hasło wyjaśnia w prosty sposób ideę spacerów. Wielu Kielczan nie ma czasu ani możliwości poznania naszego miasta i regionu. Wielu przyjezdnych, których Kielce urzekły również będzie miało możliwość je poznać. Spacery  są możliwością do poznania najciekawszych miejsc w Kielcach i okolicy oraz integrację uczestników między sobą. Oprócz ciekawych informacji związanych z historią obiektów podczas spaceru przewidujemy także prezentacje archiwalnych zdjęć i zagadki. Spacery odbywają się cyklicznie i każdy może zauroczyć się Kielcami i regionem. Udział w spacerach jest darmowy a każdy uczestnik mile widziany. Dla spacerowiczów angielskojęzycznych również poświęcimy czas i „zarazimy” Kielcami. Pomysłodawcą i organizatorem spacerów jestem ja czyli Jakub Juszyński prowadzący tego bloga.