Kielce pizzą stoją. Mamy ogromną ilość pizzerii i bardzo wysoką dynamikę w ten branży. Lokale się otwierają i zamykają, a ich jakość jest bardzo różna. Tym razem zajrzeliśmy do nowego lokalu – Włoskie Smaki, który znajduje się blisko miejsca gdzie mieszkamy. Nie mieliśmy wielkich oczekiwań, ale bardzo miło się zaskoczyliśmy, ale o tym za chwilę.

Remont w tej kamienicy zaciekawił nas od razu. Z czasem przez jeszcze brudną od remontu szybę zobaczyliśmy kształt pieca do pizzy opalanego drewnem. To wzbudziło nadzieję. Ciężko było znaleźć jakiekolwiek informacje bo media społecznościowe puste, a i szyld i reklama zewnętrzna w stylu nieco przestarzałym, ale nie przeszkodziło nam to wypatrywać otwarcia i odwiedzić lokal.

Lokalizacja i godziny otwarcia

Włoskie Smaki zlokalizowane są przy ul. 1 Maja 58 (tuż obok znajduje się sklep Bodzio meble, a na przeciwko Qubus Hotel). Lokal znajduje się w starej kamienicy, lecz jest po remoncie. Wewnątrz znajdziecie sporo miejsc w dwóch salach.

Lokal otwarty jest codziennie od godziny 12.00 do 22.00.

Włoskie smaki – co w menu?

Menu nie jest bardzo rozbudowane i cieszy fakt, że lokal skupił się póki co na pizzy. Z tego co czytałem to mają tam także pojawić się makarony. Serwowane pizzę mają 32 cm, ale znajdziecie w menu także dwie pozycje większe (45 cm) i trzy rodzaje focacci. W ofercie znajdziecie także włosie piwo Peroni oraz (co ciekawe) produkty z lokalnego browaru Ponidzie. Pizzę serwowane w lokalu zbliżone są do stylu neapolitańskiego. Wypiekane są w piecu opalanym drewnem, a odrobina przypalonych śladów nikomu nie przeszkadza (ja je bardzo lubię :)).

Włoskie Smaki – nasza opinia

Zdecydowaliśmy się na dwie pozycje. Pierwszą była klasyczna Margherita (24 zł(), a drugą Bresaola (35 zł). Nie czekaliśmy na nie długo. Pojawiły się na stole sprawnie, a podane były razem z dwoma rodzajami oliwy – czosnkową i pikantną.

Mogę zaryzykować, że tego rodzaju pizza w Kielcach to rzadkość. Cienkie ciasto, smaczne brzegi to coś co ją wyróżnia i można na palcach jednej rąk policzyć lokale z podobnym jakościowo produktem.

Jeżeli szukacie pizzy, gdzie za 40 zł macie placek o średnicy pół metra ze składnikami, które nie leżały koło sera czy wędlin to źle trafiliście – to miejsce na pewno Wam się nie spodoba, ale jeżeli marzy Wam się dobra i jakościowa pizza to spróbujcie i podzielcie się ze mną swoją opinią!

Jedna rzecz, którą bym poprawił to gęstość sosu. Moim zdaniem powinien być bardziej zredukowany, żeby nie spływał z pizzy, bo czasem nie łatwo taką pizzę ugryźć(zwłaszcza Margharitę).

Warto odwiedzić?

Włoskie smaki to lokal, któremu blisko jest do pizzy neapolitańskiej. Niewielu w Kielcach próbowało, ale im wychodzi to całkiem nieźle. Smaczne ciasto i dobre składniki potrafią zdziałać cuda.

Pomimo faktu, że nie zapowiadało się na hit – marketingowo o miejscu tym nie słychać za wiele, to rzeczywistość okazała się bardzo przyjemna. Pizza jest smaczna, a składniki dobrej jakości. Myślę, że jeszcze nie raz zajrzymy coś zjeść bo mamy blisko, a poza tym jest to po prostu smaczne!