Food Trucki wpisały się na stałe w krajobraz polskiej gastronomii. W Kielcach nie są tak popularne jak w większych miastach, ale w ciągu roku odbywa się kilka wydarzeń, które skupiają fanów street fooodu. Tym razem kilka słów dla Was z zakończenia sezonu na ul. Sienkiewicza.

Zakończenie sezonu food truckowego zorganizowało Street Food Polska. Na ulicy Sienkiewicza zaparkowało około 20 samochodów. Oferta była zróżnicowana – sporo różnych smaków do dyspozycji. Bywałem na zlotach, gdzie wśród 10 samochodów 6 sprzedawało burgery, tutaj na szczęście jest w czym wybierać.

Co zjedliśmy?

Jak to zazwyczaj bywa zjedliśmy sporo, a to dopiero początek. Zaczęliśmy od pierożków Dim Sum z krewetką (20 zł). Serwuje je Momo i są całkiem niezłe. Do dania macie do wyboru sos łagodny lub ostry. Dobra rada taka, żeby je zjeść póki są ciepłe bo zimne tracą nieco uroku.

Drugim daniem, które zamówiliśmy był Pad Thai z kurczakiem. Kosztował 23 zł, a porcja była spora. Nie był zły, ale jadłem Pad Thaie, które bardziej mi smakowały. Zabrakło mi limonki (była cytryna) i orzeszków. Całość byłą jednak w porządku.

Następnie przyszedł czas na kiełbaskę z jelenia od „Dobre z lasu”. Podana z grillowanym pieczywem, sałatką i sosami. Smaczna i ciekawa propozycja. Na tym samym stosiku dostępna była też karkówka z dzika.

Teraz przyszedł czas na najciekawszą rzecz, którą spróbowałem na wydarzeniu – kanapkę z przeponą wołową (22 zł)  z food trucka Kongresówka. Na pierwszy rzut oka nie brzmi ona smakowicie, ale była to najsmaczniejsza rzecz jaką zjadłem tego wieczoru. Delikatne, soczyste mięso, kapusta kiszona i ogórek, a do tego chrupiąca bułka – rewelacja. W samochodzie tym możecie spróbować także kanapki z płuckami, grzanki z móżdżkiem czy też steku z serca!

Żeby nie było nudno zjedliśmy także Quesadilla Pork Mango (22 zł) z Amigo Food Truck. Soczysta i pełna smaku w towarzystwie trzech sosów, z którymi komponowała się idealnie.

Na koniec punkt obowiązkowy programu czyli Churros. Te hiszpańskie paluchy z cukrem pudrem i nutellą znane są nam już od dawna i są po prostu pyszne! 10 sztuk z nutellą kosztowało 18 zł.

Jeżeli lubicie poznawać nowe smaki i próbować różnych kuchni to zajrzyjcie na to wydarzenie. Samochody stoją do niedzieli (20 X) i czekają na Was! 🙂

Opróćz food trucków swoje stoisko ma również Restauracja Boho i Delikatesy Wehikuł Smaku.

Zakończenie sezonu 2019 Zakończenie sezonu 2019 Zakończenie sezonu 2019 Zakończenie sezonu 2019 Zakończenie sezonu 2019 Zakończenie sezonu 2019 Zakończenie sezonu 2019