Rzadko odwiedzam lokale po kilka razy. Mam swoje ulubione miejsca, ale chęć poznawania nowych smaków powoduje, często sięgam po nowe. Przy okazji nowego specjal burgera wróciłem dzisiaj po kilku miesiącach do Burger&Co.

Kiedy o lokalu tym pisałem sporo pod kątem burgerów i śniadań. Jest to jedna z najstarszych burgerowni w naszym mieście. Przez chwilę były to właściwie dwa lokale. Do tych samych właścicieli położony kilka metrów dalej Sandwich Club, ale po czasie został zamknięty, a jego oferta na szczęścia przeniosła się do Burger&Co. Najbardziej ucieszyło, że nadal można spróbować ich pastrami i pulled porka. Całkiem niedawno Burger&Co otworzył swój lokal w Radomiu i patrząc na opinie w internecie to dobrze mu się wiedzie. W Kielcach mieści się przy ul. Bodzentyńskiej i oferuje burgery i śniadania.

Jeżeli słyszeliście kiedyś o Burger&Co to na pewno też słyszeliście o ich promocjach. Co drugi wtorek, na dwa tygodnie wprowadzany jest special burger. Różne kompozycje smakowe były już w ofercie, ale trzeba przyznać, że w wielu przypadkach trafiły w moje gusta. Dodatkowo speciale te we wtorki są po 12 zł.

Special burger

Aktualnie special burger zainteresował mnie wystarczająco, żeby do lokalu się wybrać. Składa się on z wołowiny, chilli con carne z czarną fasolą, sosem guacamole, serem cheddar, pomidorem, czerwoną cebulą, chipsami nachos i czerwonymi papryczkami jalapeño. Ja do niego dobrałem frytki domowe za piątaka. Połączenie smakowe niezłe, a bułka przyjemnie miękka, ale chrupiąca. Jalapeno mogło by dawać ciut więcej ostrości, a guacamole które lubię ma trochę inną teksturę (większe kawałki), ale cała kompozycja na plus. Mięso wysmażone średnio, tak jak lubię. Oprócz smaku fajnie też uzupełniały się tekstry chrupiące nachosy, delikatnie chrupiąca bułka, chilli konsystencji sosu, delikatnie ziarniste mięso, świeży pomidor i ciągnący się coś ułożyły się w dobrą całość.

Pewnie jeszcze nie raz zajrzę do Burger&Co ponieważ jest tam w miarę stały poziom a i ceny są atrakcyjne. Jeżeli będziecie w okolicy (zwłaszcza we wtorki) to sprawdźcie jaki special na Was czeka.

burger&co special burger
burger&co special burger
burger&co special burger