Od jakiegoś czasu (początkowo raz w miesiącu, a aktualnie co dwa tygodnie) organizowany jest w Kielcach Eko Bazar. Odbywa się on w Smart Center przy ul. Batalionów Chłopskich. Planowałem wizytę na nim od dawna. Niestety różnorodne zrządzenia losu nie pozwoliły i wcześniej na udział. Dzisiaj się to zmieniło. Odwiedziny były udane, a produkty smaczne.

Miejsce, w którym odbywał się bazar na co dzień ma inną funkcję. Można tam wynająć powierzchnię magazynową, biurową i konferencyjną. W ramach imprezy dopatrzyłem się około 15 stoisk. Na wejściu witały świeże i pełne kolorów warzywa. Wśród nich ostatnio bardzo popularny jarmuż. Dalej można było kupić domowe ciasta, kiełki, sery i przetwory. Tuż za nimi znalazło się stoisko z miodami z okolic Łagowa. Tam kupiłem miód spadziowy na zimowe wieczory. Następny stoiskiem było stoisko Gospodarstwa Sadowniczego J@BUSKO. O ich sokach pisałem już kiedyś. Uzupełniłem zapas soku jabłkowego i udałem się na dalsze zwiedzanie. Na kolejnych stoiskach znaleźć można było naturalne pieczywo, warzywa, pierogi, wędliny i nalewki (w tym znany w regionie „Oddech łosia”). Targ odwiedziłem samochodem więc zadowoliłem się wyglądem i zapachem.

Eko Bazar jest dobrym miejscem dla każdego fana lokalnej i zdrowej żywności. Ceny są atrakcyjne. Wyższe niż w sklepach, ale niższe niż w tych eko.

ekobazar
ekobazar
ekobazar
ekobazar
ekobazar
ekobazar
ekobazar
DSC_0302
ekobazar
ekobazar
ekobazar
ekobazar
ekobazar
ekobazar
ekobazar