Dziś mam dla Was tekst o jedzeniu. Niby nic nowego, ale… nie będzie to tekst o tym, gdzie jedzenie jest najtańsze albo najdroższe, ani o tym, gdzie jest najlepsze, a gdzie najgorsze. Podzielę się z Wami kilkoma sprawdzonymi sposobami, dzięki którym można poznać nowe smaki i lokale za niższą cenę niż na co dzień. Dla niektórych osób taka okazja może być zachętą do kolejnych odwiedzin, a dla innych ostrzeżeniem, żeby w przyszłości omijać jakieś miejsca szerokim łukiem.

Otwarcie

Jeżeli lubicie testować nowe miejsca jako pierwsi to przy takich okazjach macie zdecydowanie okazję do zaoszczędzenia. Podczas swojej premiery lokale najczęściej zachęcają jakimiś promocjami. U jednych jest to zniżka na wszystko, a u innych określona ilość darmowych porcji. Minusem takiej „okazji” jest to, że czasami musimy odstać swoje wśród łowców darmowego jedzenia, a czasem takie premierowe otwarcie jest tylko dla wybranych. To jednak w niczym nie przeszkadza, bo zawsze można znaleźć jakiegoś znajomego, czy znajomą, którzy zaproszeni na otwarcie zostali, a nie mają osoby towarzyszącej na tę okazję.

Urodziny

Urodziny lokalu lub inne święta tematycznie związane z tym, co serwują na miejscu mogą być kolejną okazją na spróbowanie nowych dań. Czasem trafi się tort, a czasem lampka wina. Zwykle towarzyszą temu również promocyjne ceny a czasem i wyjątkowe dania w menu. Jeżeli wybieracie się na urodziny ulubionego lokalu, to jak to na urodzinach – prezenty zawsze są mile widziane.

Festiwale lokalne

Korzystajcie z festiwali kulinarnych i lokalnych wydarzeń. Podczas różnych tego typu przedsięwzięć lokale, które zdecydują się wziąć w nich udział oferują zniżki. W Kielcach były to już m.in. Korona Smakosza i Festiwal Smaku. Podczas tych kilkudniowych wydarzeń rabaty sięgały nawet 50%

Zakupy grupowe

Na portalach zakupów grupowych zdarzają się różnorodne okazje. Wśród tych kieleckich trafiały się nawet kupony o wartości 100 zł sprzedawane za pół ceny. Czasem takie oferty zakupów grupowych dotyczą konkretnych dań lub zestawów przeznaczonych dla określonej liczby osób. Warto dodać, że do końca tygodnia na Groupon możecie skorzystać z kodu rabatowego -15% na zakupy w kategorii Twoje Miasto i Travel. Warto przejrzeć te oferty – może odkryjecie jakieś nowe smaki naszego miasta? Promocję znajdziecie na Kupon.pl: kod rabatowy Groupon.

Menu degustacyjne

W Kielcach jeszcze mało popularne, ale pracujemy nad tym 🙂 Na świecie lokale często oferują menu degustacyjne, w ramach którego możemy spróbować wielu dań z menu w niższej cenie. Wynika to przede wszystkim z tego, że dania są serwowane w zmniejszonej wersji, ale dzięki temu możemy spróbować większej liczby różnych dań. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest szersze poznawanie smaków danej restauracji.

Happy hours/Lunch

Tego typu okazje w naszym mieście trafiają się całkiem często. W zależności od lokalu możemy wybierać spośród oferty śniadaniowej i lunchowej. Większość takich promocji nie jest jednak przyjazna osobom pracującym do godziny 16.00, ponieważ często obowiązują one do 15.00. Są jednak lokale, w których oferta lunchowa działa także w soboty lub do 17.00. Czego możemy się spodziewać? Najczęściej są to standardowe dania podawane w normalnych rozmiarach ale w obniżonych cenach. Zdarzają się jednak także dania specjalne, niedostępne w tradycyjnym menu.

Smacznego 🙂