Dobry obiad to prawdziwy skarb. Będąc w podróży tym bardziej doceniamy lokale, w których możemy smacznie zjeść. Odwiedzając Radom jednym z pierwszych miejsc, które podpowiada nam internet jest Kraft Bistro.

Odwiedziłem to miejsce niedawno i korzystałem z oferty śniadaniowej. Możecie o tym przeczytać w tekście. Zachęcony rewelacyjną ofertę poranną, podczas kolejnej wizyty w Radomiu (artykuł na ten temat) zdecydowałem się na coś z karty obiadowej.

Lokalizacja

Kraft zlokalizowany jest w Radomiu przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 4. Jest to budynek dawnej fabryki Wulkan. Podczas ostatniej wizyty siedziałem w ogródku, tym razem postanowiłem skorzystać z wnętrza lokalu. Urządzony jest on nowocześnie i nie mieliśmy problemu ze znalezieniem miejsca.

Co w menu?

Menu obiadowe różni się od tego serwowanego rano. Ilość dań jest zdecydowanie większa i ceny wyższe niż w menu śniadaniowym. Utrzymują się one na poziomie dobrej restauracji, a taką Kraft właśnie jest. W karcie znajdziecie sporo inspiracji kuchniami świata. Oprócz klasycznych dań głównych czy przystawek znajdziecie tam również pizzę z pieca opalanego drewnem.

Na naszym stole pojawiły się:

  • Bao Bułeczki z pulled pork (25 zł)
  • Pad Thai (35 zł)
  • Mini burgery z kurczaka (35 zł)

Jak wrażenia?

W ramach czekadełka na stole pojawiła się foccacia z solą i oliwą. Smaczna i świeża – bardzo dobrze umiliła czas oczekiwania. Jeżeli chodzi o przystawkę – Bao bułeczki to były one rewelacyjne! Miękkie, puszyste, ale nie zapychające, a mięso w połączeniu z sosami stworzyło bardzo dobre połączenie. Smaku uzupełniały się idealnie!

Jeżeli chodzi o pad thai, które lubię bardzo było również niezły. Lekko połączenie słodyczy z kwaśnością wyszło bardzo dobrze. Jedyną uwagą, którą mam było nie dokładne wymieszanie po dodaniu jajka. Przez to trafiłem na dwa kawałki przypominające jajecznicę. Reszta dania i smak bez zarzutów! Jeżeli chodzi o burgery to opinia była bardzo dobra, Ciekawy smak i dobra bułka. Do burgera podane było guacamole z nachosami.

Kolejna wizyta utwierdziła mnie w przekonaniu, że Kraft to dobre miejsce. Na śniadanie zajrzę tam jeszcze na pewno, ale i karta obiadowa stawia poprzeczkę wysoko dla radomskiej gastronomii.