Mamy w Kielcach cukiernie dobrej jakości i te o wątpliwej. Na rynku cukierniczym ostatnim wstrząsem było powstanie dwóch pączkarni, ale niedawno pojawiło się także nowe miejsce – Lukier puder.

Początkowo myślałem, że Lukier puder będzie kolejną pączkarnią, ale na szczęście nie. Znajduje się on przy ul. Sienkiewicza na rogu Placu Literatów (na odcinku pomiędzy ulicami Hipoteczną i Wesołą). Niedaleko niej znajduje się tradycyjna kawiarnia Cztery Pory Roku, ale nie wydaje się być konkurencją dla nowego lokalu. W tej części ulicy Sienkiewicza lokali gastronomicznych jest kilka (Nur Kebab, Włoska, Kojot, Yami Yami Sushi), ale na deser nie było gdzie pójść.

Wróćmy jednak do Lukru Pudru. Lokal sprzedaje swoje produkty z okienka, a właściwie z drzwi. W ofercie aktualnie znajdują się trzy wypieki, ale właściciele lokalu zapewniają o poszerzeniu oferty. Zaopatrzyłem się w jagodziankę (4 zł), bułkę z malinami (3 zł) oraz bułkę z porzeczkami (3 zł). Bułki pieczone są na miejscu, a proces ich produkcji można obserwować przez spore okna.

Bułki były dobre i słodkie. W jagodziance duży plus, za całe jagody w nadzieniu. Bułka z malinami smaczna, ale mistrzostwem dla mnie była ta z porzekami. Słodki lukier i kwaśne porzeczki robią bardzo miły efekt.

Lukier Puder to cukiernia otwarta pod nazwiskiem Banatkiewicz, które w Kielcach jest znane z wypieków. Cukiernia i kawiarnia tej firmy znajduje się przy ul. Staszica.

Kibicuję nowym lokalom w Kielcach, bo wiem jak trudna i często nieprzewidywalna jest branża gastronomiczna. Cieszy mnie to, że sprzedaż odbywa się z okienka, bo mamy w naszym mieście deficyt miejsc, w których możemy po prostu coś złapać i przegryźć bez potrzeby siadania lub długiego oczekiwania. Ulicą Sienkiewicza sporo ludzi chodzi codziennie do pracy i na zakupy więc jest nadzieja! 🙂 Lukier i puder Lukier i puder Lukier i puder Lukier i puder Lukier i puder