Często niepozorne lokalizacje potrafią zaskoczyć. Tym razem postanowiłem udać się do Skarżyska, aby skosztować dań serwowanych przez nowo otwarty lokal Mad Box. Kuchnia azjatycka w pudełkach zapowiadała się nieźle.

W Skarżysku zdarzyło mi się gości raz jeżeli chodzi o kulinaria. Było to w burgerowni, która już nie działa (tekst znajdziecie tutaj). Tym razem lokal zapowiadał się oryginalniej. Wpisałem adres w nawigację i wyruszyliśmy. Spore było moje zdziwienie, gdy na miejscu okazało się, że nowy lokal znajduje się w miejscu tego, który już odwiedzałem. Jest całkiem ładnie urządzony, a w środku znajduje się miejsce dla około 20 osób. Jeżeli lubicie słońce możecie siąść także na zewnątrz. Lokal oferuje także dostawę. Wchodząc od razu widzimy stanowisko do przygotowywania dań, z którego co jakiś czas buchają płomienie.

Wróćmy jednak do tego po co przyjechaliśmy – jedzenia. W Kielcach mamy kilka lokali serwujących sushi i kilka typowych „Chińczyków”. Kuchnię azjatycką możemy ostatnio także spróbować w Sushiya. Ten ostatni jest bardzo ciekawy, ale nie jest raczej lokalem na co dzień. Kielczanie nie przywykli do jedzenia sushi na obiad codziennie. Mad Box jak sama nazwa wskazuje oferuje głównie dania w pudełkach. Całą ofertę podzielić możemy na wspomniane boxy, zupy, sałatki i pierogi. Oprócz sałatek przetestowaliśmy wszystkie pozostałe pozycje.

W naszym zamówieniu znalazły się:

Pad Thai – makaron ryżowy, tofu, sos, kiełki fasoli, jajko, dymka, orzeszki, limonka i krewetki (mała porcja 21 zł)

WGM – marynowana wołowina, noodle udon, sos zielone curry, cebula, fasola, grzyby mun, pędy bambusa, ananas, por, słonecznik (mała porcja 16 zł)

Ramen – (zupa) wołowina, noodle udon, grzyby shitake, liczi, groszek cukrowy, kiełki fasoli, chilli, sezam (16 zł)

Tom Gai – (zupa) noodle jajeczne, krewetki, glony wakame, mleczko kokosowe, marchewka, limonka (16 zł)

Mix pierogów – po 5  każdego rodzaju – Samosa (z farszem warzywnym), Gyoza (z wieprzowiną) oraz Har Gow (z owocami morza) całość z sosem mango (24 zł/15 sztuk)

Zacznę od makaronów. Lokal ma problem, który znam z innych. Konkretnie chodzi o to, że kubełek (box), w którym podaje się makaron nie wygląda na duży. Niech Was to nie zmyli bo po zjedzeniu całego pudełka pełnego dobrego makaronu będziecie mieli dość. Porcje są porządne, a porcja mała jest mała raczej z nazwy. Pad Thai bardzo dobry. Niewiele jadłem lepszych w mojej historii, ale na pewno nie za taką cenę. Makaron smaczny i jak to w pad thaiu wiele smaków łączyło się w jedną kompozycję. No może odrobina więcej kwaśnego by zrobiła ideał. Drugim makaronem był WGM i ten również mnie zaskoczył. Pierwszym zdziwieniem był makaron. W Kielcach makaron Udon (gruby) pojawia się bardzo rzadko, a tutaj nie dość, że był to był bardzo dobrze przygotowany. Reszta składników pasowała idealnie.

Jeżeli chodzi o ramen to jedyna rzecz, której się można przyczepić to info w menu, że jest to zupa tajska, a ramen jednak jest bardziej japoński. Co nie zmienia faktu, że był smaczny i bogaty w składniki (tutaj również makaron udon). Druga zupa (Tom Gai) jest zupą, której smak znam i często robię w domu. Dzięki kokosowi jest lekko słodka, w krewetki fajnie przełamują ten smak. Jedyne co bym dodał to odrobina świeżej, trawy cytrynowej, ale mimo to zupa spełniła moje oczekiwania.

Na koniec pierożki. Wszystkie smażone, ale każdy inny w smaku. Chyba najciekawsze były dla mnie te z owocami morza – delikatne, ale konkretne. Inne też niczego sobie.

Oprócz gotowych zestawów mamy również możliwość zamówienia swojego makaronu. Wybieramy rodzaj makaronu, składniki i sosy sami. W ten sposób Zuzia również zjadła coś oprócz wyjadania nam krewetek.

Podsumowując napiszę tylko, że dobra robota i podobny lokal sprawdził by się również na pewno w Kielcach. Trzymajcie poziom przygotowywania i jakoś składników, a będzie dobrze. Ja jadąc w trasę czy mając wolny weekend w okolicy na pewno do Mad Box zajrzę! 🙂

Ramen

To też Ramen

Pad Thai

Pad Tha i WGM

Pad Thai i WGM

Pad Thai

WGM, pierożki i Tom Gai

WGM, pierożki i Tom Gai

Pierożki

Pierożek z owocami morza

Pierożek z warzywami