Od jakiegoś czasu w Kielcach funkcjonuje nowa dla naszego miasta forma rozrywki są nią sekretne pokoje, w których naszym zadaniem jest po prostu wydostanie się z nich. Aktualnie mamy możliwość odwiedzenia dwóch miejsc, w który znajduje się pięć różnie urządzonych pokoi. Unlock the door jest jednym z nich!

Dzisiaj kilka słów o nowszych pokojach (powstały w grudniu 2015) zlokalizowanych w jednej z kamienic przy Placu Wolności, a nazywają się „Unlock the Door”. Żeby go odnaleźć musicie udać się do kamienicy, w której znajdują się sklepy z garniturami i znajduje się praktycznie a przeciwko Muzeum Zabawek i Zabawy.  Jeżeli spodziewacie się zdjęć tego jak pokoje wyglądają to Was zmartwię 🙂 Nie będę psuł niespodzianki dlatego tylko kilka zdjęć detali.

Wróćmy jednak do idei sekretnych pokoi. Ogólnie chodzi o to, że jesteśmy zamykani w pokoju i naszym zadaniem jest się wydostać. Mamy do rozwiązania wiele zagadek z różnorodnych obszarów. Zdarza się matematyka, logika, szyfry i wiele innych. Metodą prób i błędów najczęściej udaje się nam wydostać, ale jeżeli się nie uda to nie ma powodu do zmartwień (mi nie zawsze się udaje;)). Do pokoi chodzimy w  grupach liczących od 2 do 4 lub sześciu osób. Przy Placu Wolności wizyta w pokoju kosztuje 99 zł za wejście (do podziału na wszystkich). Zdarzają się jednak promocje, które znaleźć mozecie na Facebooku lub stronie. Na wydostanie się z pokoju mamy 50 minut, które mijają bardzo szybko.

Dla odwiedzających dostępna jest poczekalnia, gdzie możemy napić się kawy lub herbaty i przegryźć ciastko. Możemy także skorzystać z kilku gier logicznych. Na stole znajduje się też sporo akcesoriów do śmiesznych zdjęć (wąsy, okulary, etc.).

Przy Placu Wolności dostępne są trzy pokoje – Śladami zbrodni, Klinika dra Lectera oraz Sarayi Wielkiego Wezyra. Miałem okazję odwiedzić dwa z wymienionych trzech. W pierwszym z nich szukamy dowodów zbrodni obciążających głównego podejrzanego o morderstwo, w drugim lądujemy w gabinecie doktora Lectera, z którego mamy się wydostać. Trzeci pokój jeszcze przed nami.

W Kielcach dostępne są także sekretne pokoje zlokalizowane w Kieleckim Parku technologicznym. Tamte odwiedzimy lada dzień.

Jeżeli szukacie pomysłu na miły wieczór, integrację, zgranie zespołu lub po prostu dobrą zabawę to wybierzcie się koniecznie do miejsca tego typu.

DSC_0917-01
DSC_0919-01
DSC_0920-01
DSC_0921-01
DSC_0922-01