Od dzisiaj stwierdzenie, że wybieracie się w weekend do nieba lub piekła wcale nie oznacza chęci pożegnania się z tym światem! Niedaleko Końskich znajdziecie miejscowości o tych nazwach! Znajduje się tam pomnik przyrody Skałki Piekło, który warto odwiedzić.

Lokalizacja

Pomnik przyrody, o którym mowa znajduje się pomiędzy Niebem, a Piekłem. Jak by to nie brzmiało to taka jest prawda 🙂 Najłatwiej dojechać jadąc (lub idąc) od miejscowości Niebo. W połowie drogi (po prawej stronie) znajduje się skręt, który doprowadzi Was do pomnika (jest całkiem dobrze oznaczony).

Z drogi spacer do pomnika zajmie Wam kilka minut. Przed nim znajdziecie wiatę piknikową i tablice, które niestety zostały zniszczone. Same Skałki Piekło nie są obiektem dużym dlatego na zwiedzenie całości i krótki odpoczynek powinniście poświęcić pół godziny.

Skałki Piekło i Niebo

Niebo i Piekło to dwie miejscowości leżące niedaleko siebie. Do Piekła z Nieba prowadzi droga leśna. W tym pierwszy swój początek ma czarny szlak rowerowy oraz niebieski i czerwony pieszy.

O pomniku przyrody

Pomnik przyrody właściwie nazywa się Piekło Gatniki. Tuz przed nim znajdziecie miejsce na piknik czy ognisko więc miejsce to jest popularne wśród turystów. Ochroną objęta jest wychodnia piaskowców mierząca w najwyższym miejscu 5 metrów. Ciągną się one na długości około 100 metrów.

Skały nie są wielkie, w porównaniu z tymi pod Niekłaniem (artykuł). W przypadku tamtych nie przybywamy jednak z Nieba 😉

Warto?

Oprócz samych skał warto odwiedzić to miejsce z kilku powodów. Pierwszym są obie miejscowości – selfie z Nieba (lub Piekła) jest zawsze na topie. Drugim jest las, który w tym miejscu jest rewelacyjny, gęsty i piękny. W sezonie już sobie wyobrażam ogromną ilość jagód, które podczas naszej wizyty dopiero kwitły!