Chyba każdy lubi dobrze zjeść, a jeżeli można to zrobić tanio to jesteśmy w siódmym niebie. Do tych dwóch czynników możemy także dodać wsparcie działań na rzecz marnowania żywności i wychodzi nam aplikacja Too Good To Go!

Idea

Idea jest jak najbardziej słuszna! Jeżeli pracowaliście kiedyś w gastronomii lub mieliście z nią coś wspólnego to wiecie, że sporym problemem są straty spowodowane wyrzucaniem jedzenia, które danego dnia nie zeszło. Nie mówimy tu o Januszowaniu i odgrzewaniu kotletów przez kilka dni, ale o lokalach, które mają swoje standardy i zależy im na jakości podawanych produktów. Często to co zostaje po całym dniu jest pełnowartościowe, ale na drugi dzień mogło by nie być już smaczne.

Aplikacja

Większość działań w programie prowadzimy w aplikacji. Wygląda przyjemnie i co najważniejsze działa. Po rejestracji wybieramy lokalizację, która nas interesuje i zaglądamy od czasu do czasu czy pojawiły się jakieś paczki do odebrania. Możemy je zarezerwować i od razu za nie zapłacić (szybkie płatności, blik, karta). Przy odbiorze paczki czasami podajemy kod, a czasami wystarczy w aplikacji potwierdzić odbiór.

Android – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.app.tgtg&hl=pl

iOS – https://apps.apple.com/pl/app/too-good-to-go/id1060683933

W praktyce

Korzystałem z Too Good To Go już kilka razy, testując różne restauracje. Często zdarza się, że w danym momencie nie ma żadnych paczek do odbioru, trzeba cierpliwie czekać. Większość odbiorów, jak łatwo się domyślić odbywa się wieczorami. Oferowane paczki mają zadeklarowaną wartość (np. płacąc 10 zł dostajesz produkty warte normalnie 30 zł).

W Kielcach do niedawna w programie uczestniczyła tylko jedna restauracja – North Fish. Zmieniło się to jednak i aktualnie (lipiec 2020) jest ich już 5. Możecie zarezerwować paczkę w North Fishu, Pizza Hut Express, Pizza Hut, Cukierni Mała Rozkosz i Vital Box.

W North Fish najczęściej otrzymujemy rybę z dodatkami. W Pizza Hut Express (Galeria Korona) dostałem 2 małe pizze, zestaw sosów i napój, a w Pizza Hut w Galerii Echo w zestawie znajdowała się duża pizza, 3 surówki i zupa. Jeżeli chodzi o cukiernię Mała Rozkosz to u mnie w paczce znajdował się cały sernik z wiśniami i ciasteczka z jabłkami.

Nigdy do końca nie wiecie co otrzymacie w paczce i to jest fajne! 🙂

Warto?

Zdecydowanie tak! Z jednej strony mamy możliwość zjedzenia dużo taniej pełnowartościowych produktów, a z drugiej dzięki nam, nie zostaną one wyrzucone co ma wpływa na naszą planetę! Too Good To Go to dobry pomysł, któremu życzę rozwoju!

Będę korzystał! 🙂

Too good to go
Too good to go
Too good to go
Too good to go
Too good to go