Podróżując z dziećmi patrzymy nieco inaczej na obiekty, które chcemy odwiedzić. W Kielcach znajduje się sporo takich, które na pewno przypadną do gustu najmłodszych Przed Wami Kielce dla dzieci, czyli jakie miejsca warto odwiedzić w tym mieście z najmłodszymi turystami.

Dzieci są różne dlatego wśród miejsc, które Wam polecam są zarówno te związane z historią i regionem jak i te mniej powiązane, a wywołujące uśmiech na twarzach najmłodszych!

Centrum Geoedukacji

Centrum Geoedukacji przy kieleckim rezerwacie Wietrznia to miejsce idealne zarówno dla najmłodszych jak i nieco starszych gości. W zestawieniu Kielce dla dzieci nie mogło go zabraknąć! Interaktywna wystawa dotyczy historii geologicznej naszego regionu, ale forma jej podania jest wyjątkowa. Na odwiedzających czeka ekspozycja, kino 5d, ogród doświadczeń na dachu oraz weryfikacja zdobytej wiedzy w praktyce w znajdującym się obok rezerwacie Wietrznia. O nowej ekspozycji przeczytacie więcej w tekście
Centrum Geoedukacji

Energetyczne Centrum Nauki

Centra nauki cieszą się dużą popularnością. Będąc w Kielcach warto odwiedzić także to. Nie jest ono wielkie, ale poświęcone jest energii. Możecie w nim eksperymentować na wielu stanowiskach. Wszystkie je łączy jedno – energia (wiatr, węgiel, woda, prąd i inne). Poświęćcie co najmniej godzinę na wizytę. Większość elementów jest interaktywnych i można, a nawet trzeba ich dotykać. Centrum znajduje się w Kieleckim Parku Technologicznym. Więcej o tym miejscu przeczytacie w tekście.

Muzeum Historii Kielc

Na pierwszy rzut oka zestawienie muzeum i historii nie kojarzy się z dziećmi, ale mimo to, miejsce to polecam. Eksponaty pochodzą z różnych okresów i mają dużo wspólnego z Kielcami. Jeżeli Wasze dzieci nie interesują się historią ani swoim miastem to tutaj można w ciekawy sposób przemycić lokalne ciekawostki. Muzeum nie jest duże więc najmłodsi nie powinni się znudzić długotrwałym zwiedzaniem.
Co zobaczyć w Kielcach

Park Miejski

Park miejski w Kielcach jest jednym z najstarszych parków miejskich w Polsce. Pomimo tego, że nie ma tam już ptaszarni to stare drzewa robią wrażenie. Wiosną rosną krokusy, jesienią kasztany, a przez cały rok czekają kaczki pływające na stawie. Pomimo tego, że park znajduje się centrum miasta, to można się tam chwilowo odciąć od zgiełku miasta. Park jest też dobrym miejscem jako przerwa w zwiedzaniu (bardzo blisko mamy wzgórze zamkowe czy skwer szarych szeregów.
Co zobaczyć w Kielcach

Muzeum Zabawek i Zabawy

To chyba najbardziej oczywiste z miejsc przeznaczonych dla dzieci w Kielcach. Muzeum Zabawek i Zabawy znajdujące się przy Placu Wolności jest miejscem ulubionym przez najmłodszych. Ciekawe wystawy stałe (lalki, modele, zabawki ludowe, zabawki z PRL) i interesujące czasowe (np. domki dla lalek czy dawne konsole do gry) sprawiają, że warto odwiedzać to miejsce często. Muzeum znajduje się w budynku dawnych hal targowych, na których dziedzińcu w wakacje czeka na Was również sporo atrakcji (gra w kapcle, szachy i inne).

Magia Karmelu

W dawnej aptece przy kieleckim Placu Wolności znajduje się Magia Karmelu. Apteka ta jest aktualnie oddziałem Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie przez szafę możemy przenieść się do krainy legend i baśni. Wróćmy jednak do słodyczy. Na miejscu produkowane są karmelki i lizaki w wielu kolorach i kształtach. Możecie je kupić w sklepie lub wziąć udział w pokazie albo zrobić sobie nawet samemu! Słodycze w dużych ilościach zdrowe nie są, ale raz na jakiś czas i zrobione samemu to co innego 😉 Tekst tutaj.

Fly Sky

Na koniec atrakcja chyba najmniej lokalna, ale w temacie Kielce dla dzieci pojawić się musi – mam to sprawdzone z moją córką! Jeżeli inne atrakcje zostały już zaliczone lub pogoda nie sprzyja to Park Rozrywki Fly Sky na pewno się sprawdzi. Większe dzieci na trampoliny, a mniejsze na plac zabaw! W weekendy organizowane są tam urodziny więc przygotujcie się na sporą ilość dzieci. Plac zabaw uchodzi za największy w województwie,a niektóre atrakcje robią wrażenie nawet na dorosłych. Więcej w tekście.
FlySky park rozrywki Kielce - trampoliny

Atrakcji dla dzieci jest jednak więcej! Park Linowy na Stadionie, centrum wspinaczkowe Mobius czy warsztaty z gotowania z dziećmi w Studiu Kulinarnym Domowa Spiżarnia to kolejne z przykładów.